TOMBAKOWE MYŚLI

Tu znajdziecie przykłady tzw. złotych (a raczej tombakowych czyli udających złote) myśli ludzi polityki, mediów, influencerów i sportowców, którzy często stają się wzorem dla wielu osób, choć ich wiedza jest daleka od naukowej rzeczywistości.

 

Beata Pawlikowska (celebrytka)

Kiedyś wierzyłam naukowcom, teraz sama sprawdzam fakty.

Jarosław Sachajko (poseł)

Wszystkie składniki typu „E” nie mają nic wspólnego z naturalną substancją!

ks. Tadeusz Guz (wykładowca akademicki)

Po pierwsze, kapłan ma konsekrowane dłonie. Po drugie, jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma umywane dłonie przy lavabo, czyli przy ofiarowaniu darów dla Boga przez wierzący naród. A więc kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie takim, jakiego oczekuje pan minister zdrowia w Rzeczypospolitej Polskiej, lecz kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym czyli łaski. Zatem żadne udzielanie Komunii świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi, obywatelowi RP, roznoszeniem jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty. Msza święta jest świętym aktem, a zatem nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania się wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga, tak, jak ponad dwa tysiące lat temu w tej cudownej scenie Zwiastowania Pańskiego.

Wojciech Cejrowski (celebryta)

Teoria ewolucji to bzdura, bo przecież idioci nie wyginęli.

Janusz Korwin-Mikke (europoseł)

Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne – dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania przez dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę.

Żyjemy z bakteriami i wirusami od tysięcy lat – i szczepionki to zaburzenie równowagi środowiska naturalnego (przeciwko szczepionkom najgłośniej powinni protestować ekolodzy!).